Smakuj Trójmiasto Vege edycja

Opublikowano: 25-05-2018

Wraz z piękną, majową pogodą wraca też festiwal kulinarny Smakuj Trójmiasto w najlepszej na tę porę roku wersji. Edycja wege przyniesie morze roślinnych smaków i inspiracji!

Około 40-tu wystawców zadba o wegańskie i wegetariańskie dania główne, desery, napoje, przetwory, a także tematyczne gadżety i książki. 

Smakuj Trójmiasto Vege Edition sprawi, że weganie i wegetarianie poczują się jak w święta, a osoby na tradycyjnej diecie będą miały okazję rozsmakować się w bogactwach kuchni roślinnej, testując wege klasyki i zaskakujące alternatywy mięsnego menu.

Coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy zdrowego odżywiania, osoby na dietach bezglutenowych i bezcukrowych, jak i fani roślinnego fast-foodu. Na gości czekają owoce i warzywa, smoothie i koktajle, strączki, tofu, bezmięsne pasztety i bezjajeczne majonezy, a do tego oczywiście niewyczerpane złoża hummusu. Na deser lody lub ciasto z dużą ilością kremu
– pełnia smaku z roślin!

Edycja wege, to w końcu również wspaniali ludzie i piękne idee! Na festiwalu pojawi się załoga
z trójmiejskiego Banku Żywności i podpowie, jakie zmiany możemy wprowadzić w swoich domach, by nie marnować jedzenia. Będzie można porozmawiać z Anią, prowadzącą Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach, która chętnie opowiada o swoich podopiecznych, codzienności i wyjątkowych chwilach w ośrodku.

Vege Edition wspierana jest przez kampanię RoślinnieJemy, której celem jest zmniejszanie spożycia mięsa w Polsce. Jeśli chcesz dołączyć do akcji #roślinneponiedziałki i wciąż szukasz kulinarnych inspiracji, nie może Cię zabraknąć na festiwalu!

Zabierz znajomych i rozsmakuj się w roślinnej kuchni!

KIEDY?
27 maja 2018

11.00 – 19.00

GDZIE?
Metropolia Food&Art.

Galeria Metropolia / 1. Piętro

Ul. Kilińskiego 4

Gdańsk

WSTĘP
Kosz zakupu biletu wstępu to 5 zł*. Dzieci i młodzież do lat 10 zapraszamy bezpłatnie.

* płatność tylko gotówką

Partnerzy:
Galeria Metropolia / Magazyn Together / TaoTao / Piatella / Tokyoto

Patroni medialni:

trójmiasto.pl / Radio Eska / Food Service / KUKBUK / Kuchnia+ / Poradnik Restauratora /Pomorskie Prestige / PROT / Pitu Pitu / NewsGastro.pl / papaja.pl

Honorowy patronat prezydenta miasta Gdańsk.

Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu kulinarnego Food Brand.

www.foodbrand.pl/smakuj-trojmiasto