Światowa selekcja finalistów The Best Chef TOP300

Opublikowano: 16-07-2018

W ubiegłym roku gala The Best Chef Awards miała miejsce w Warszawie, a zwycięzcą okazał się Joan Roca z Hiszpanii. W tym roku impreza odbędzie się 1 października w Mediolanie, a weźmie w niej udział elita szefów kuchni z całego świata: ze Stanów Zjednoczonych, Afryki Południowej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Japonii i oczywiście z całej Europy. Zostaną wręczone nagrody w kategoriach: The Best Chef, The Best Chef Pastry, The Best Chef FoodArt, The Best Chef Lady, The Best Chef Rising Star, The Best Chef City Gourmet, a także w tym roku Best Fol-LOVER ze względu na uznanie i poświęcenie swoich fanów.

Opublikowana właśnie lista The Best Chef Top 300, która jest dostępna na stronie www.thebestchefawards.com powstaje w wyniku wewnętrznego głosowania. Najpierw do zeszłorocznej listy dopisuje się 50 nowych nazwisk szefów kuchni, a następnie szefowie głosują na siebie wzajemnie. Brany jest tu pod uwagę indywidulany dorobek szefa kuchni i właśnie on, nie restauracja, w której pracuje, jest oceniany. Zwraca się zatem uwagę na talent, doświadczenie, potencjał, ale też osobowość. Najwięcej, bo aż 55 szefów kuchni pochodzi z Francji, 47 z Włoch, 20 z Japonii. Także Polska ma swoich dwóch reprezentantów, a są nimi Wojciech Modest Amaro/ Atelier Amaro – Warszawa oraz Marcin Popielarz/ Biały Królik – Gdynia. 

Swoje głosy do 1 września będą oddawać uznane i szanowane przez branżę osoby powiązane z gastronomią: dziennikarze, fotograficy, koneserzy, a także krytycy i amatorzy dobrego jedzenia. Ich ocena będzie miała wagę 30% do finałowego wyniku. Sama gala będzie transmitowana na żywo na platformach społecznościowych organizatora m.in. na stronie FB: https://web.facebook.com/thebestchefawards/.