To najlepsze bary świata!

Opublikowano: 22-01-2018

The World’s 50 Best Bars jest corocznie ogłaszaną listą 50 najlepszych barów na świecie. Lista ta powstaje w oparciu o głosowanie cenionych znawców tematu. A znawcami tematu są: dziennikarzy branżowych, właścicieli i kierowników barów, a także ambasadorów marek, pochodzących z wielu krajów. 

Profesjonaliści z ogromnym talentem barmańskim także mają swoje święto, a jest nim niewątpliwie, ciesząca się coraz większą popularnością, międzynarodowa lista 50 najlepszych barów na świecie. Ranking i związana z nią uroczystość organizowana jest przez William Reed Business Media, tą samą organizację, która prowadzi The World`s 50 Best Restaurants. Ogłoszona jesienią 2017 roku lista uznana została za najbardziej wiarygodną, bowiem swoje głosy oddało ponad 500 osób z 57 krajów, reprezentujących różne dziedziny związane bezpośrednio z pracą barów. Ich zadaniem było wskazanie 7 najlepszych miejsc, przy czym trzy z nich nie mogły znajdować się w kraju pochodzenia eksperta. W ten sposób wytypowano 50 najlepszych barów na świecie, wśród których najwięcej zlokalizowanych jest w Londynie i Nowym Jorku. 

Pierwsze, prestiżowe miejsce zdobył American Bar w hotelu Savoy w Londynie. Jest to lokal, który może pochwalić się wieloletnią tradycją w przygotowywaniu drinków, wieloma uznanymi w branży nazwiskami barmanów oraz dobrze znaną profesjonalistom książką „Savoy Coctail Book”. Aby odwiedzić drugi bar z listy najlepszych, należy pozostać w Londynie i udać się do Dandelyan. Lokal został stworzony przez wielokrotnie nagradzanego Ryana Chetiyawardana, który zdobył m.in. tytuł Tales of the Cocktail’s World’s Best Bartender w 2015 roku. Oprócz doskonałych drinków, uznawanych za nietypowe, bar posiada piękny widok na Tamizę. Ostatnie miejsce na podium zajął The Nomad w Nowym Jorku, specjalizujący się w drinkach klasycznych w eksperymentalnym wydaniu. Miejsce uznawane jest za odzwierciedlenie dekadenckiego Manhattanu z ciemnym drewnem, skórzanymi stołkami barowymi i nisko zawieszonym oświetleniem. Więcej na temat zwycięzców można poczytać w postach na https://web.facebook.com/Worlds50BestBars/.