Warsztaty Czekoladowe „W kuchni z E.Wedel”

Opublikowano: 30-10-2018

Zapraszamy na kursy kulinarne z przygotowywania deserów oraz pralin wprowadzające w fascynujący świat czekolady,  prowadzone przez wielokrotnie nagradzanych mistrzów cukiernictwa, którzy znają się na czekoladzie najlepiej – Maestro Czekolady Janusza Profusa i Mistrzynię Czekolady Joannę Profus. 

Warsztaty kulinarne i czekoladowe to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w kreatywny sposób, mogą również stanowić oryginalny pomysł na prezent urodzinowy czy wspólną celebrację wieczoru panieńskiego lub rocznicy.  To także kreatywne rozwiązanie dla przedstawicieli biznesu na spędzenie czasu wolnego z gośćmi po oficjalnym spotkaniu.  Warsztaty organizowane są
w kameralnych, maksymalnie sześcioosobowych grupach – takich, które umożliwiają komfortową naukę, swobodną atmosferę i bezpośrednią obecność prowadzących. 

Magiczne miejsce

Warsztaty odbywają się w Pracowni Czekolady przy ul. Szpitalnej 8. Tuż obok mieści się „Staroświecki sklep” – najstarsza Pijalnia Czekolady w Polsce.  To tu, w 1984 roku Emil Wedel – syn Karola, założyciela firmy, przeniósł z ul. Miodowej sklep z czekoladą i Parową Fabrykę Czekolady p.f. „C. E. Wedel”.  Duch historii obecny w Pracowni Czekolady zapewni w trakcie warsztatów atmosferę magii – kto wie, czy założyciele wciąż nie przechadzają się po korytarzach swojego sklepu  i nie zechcą
w odpowiedniej chwili pomóc młodym adeptom sztuki cukiernictwa,  odbierając to tu, dosypując nieco więcej tam, wykonując ostatni, decydujący ruch mieszadłem? 

Pod czujnym okiem mistrzów

Uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję odbyć podróż do fascynującego świata czekolady z absolutnymi mistrzami czekoladowego fachu – Maestro Czekolady Januszem Profusem
i Mistrzynią Czekolady Joanną Profus, wielokrotnie nagradzanymi cukiernikami i współpracownikami E.Wedel, którzy na czekoladzie znają się najlepiej.

OPIS WARSZTATÓW – do pobrania

Informacje praktyczne

Zapisy na warsztaty są możliwe poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres:  warsztaty@wedelpijalnie.pl, kontakt telefoniczny pod numerem 22827 29 16 lub bezpośrednio
w Pijalni Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep” przy ul. Szpitalnej 8 w Warszawie. 

Warsztaty prowadzone są w kameralnych grupach, liczących maksymalnie 6 osób. Zapisać może się każdy kto ukończył 16 rok życia, niezależnie od poziomu posiadanych umiejętności kulinarnych

Warsztaty trwają od 3 do 5 godzin, w zależności od poziomu i rodzaju warsztatu. Po ich ukończeniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia warsztatów, kartę umiejętności kulinarnych potwierdzającą poziom wtajemniczenia oraz komplet niezbędnych materiałów, receptury i głowę pełną inspiracji. Rekomendujemy rozpoczęcie kursów od poziomu I na którym uczestnicy dowiedzą się podstaw dotyczących pracy z czekoladą, temperowania, wykonają praliny i tabliczki, itp. i w ten sposób  rozpocząć swoją podróż po fascynującym świecie czekolady wchodząc na kolejne poziomy wtajemniczenia. 

Uczestnikom warsztatów zalecamy założenie wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie
i odpowiedniego stroju. 

Koszt

Warsztaty Czekoladowe:

Poziom 1 – 400 zł brutto

Poziom 2 – 400 zł brutto

Poziom 3 – 480 zł brutto

Warsztaty Kulinarne:

Poziom 1 – 400 zł brutto

Poziom 2 – 480 zł brutto

Podczas warsztatów zapewniamy:

  • Indywidualne stanowisko pracy wyposażone we wszystkie niezbędne narzędzia.
  • Wszystkie surowce potrzebne do szkolenia, opakowania na gotowe wyroby. 
  • Wszystkie produkty wykonane przez uczestników są do zabrania w ramach opłaty za szkolenie 
  • Każdy uczestnik otrzymuje własny komplet receptur i materiałów niezbędnych do szkolenia, po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzymuje dyplom ich ukończenia i kartę umiejętności potwierdzającą poziom zaawansowania. 
  • W pracowni zapewniamy jedynie fartuch ochronny. Do dyspozycji uczestników podczas szkolenia dostępne będą także kawa, herbata, woda.

Wymogi dla uczestników warsztatów

Uczestnicy są zobowiązaniu do przestrzegania regulaminu warsztatów i przestrzegania podstawowych zasad BHP. Wszystkie narzędzia i sprzęty  potrzebne do warsztatów uczestnicy utrzymują samodzielnie w czystości oraz są zobowiązani po zakończeniu szkolenia do uprzątnięcia swojego stanowiska pracy. 

Warsztaty personalizowane

Oferujemy także możliwość dostosowania warsztatów dla Państwa indywidualnych potrzeb i ułożenia planów według Państwa wytycznych i potrzeb.  

Warsztaty czekoladowe dla grup szkolnych

Organizujemy również Warsztaty czekoladowe dla grup szkolnych w wieku od 6 do 16 lat. Dostępne pakiety: dekorowanie torcików wedlowskich, malowanie piernikowych serduszek, kreatywna zabawa z Czekolepkami.