YOUNG CHEF OF THE YEAR AWARDS w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 02-08-2018

M Restaurant oraz Bookatable by Michelin we współpracy z Champagne Pommery ogłosiły finalistów drugiego konkursu Young Chef of the Year. Konkurs Młodego Szefa Roku ma na celu nie tylko znalezienie najlepszego młodego talentu już pracującego w kuchniach w Londynie i na terenie Wielkiej Brytanii, ale także zachęcenie innych do rozpoczęcia kariery w branży hotelarskiej. Najlepszych 12 graczy miało m.in. za zadanie zorganizowanie własnego, pięciodniowego pop-up w M in Victoria Street’s RAW Restaurant, aby mieć szansę na zdobycie tytułu.

Finaliści, wszyscy młodzi kucharze w wieku poniżej 29 lat, pochodzą z najlepszych restauracji w Londynie i innych lokali w Wielkiej Brytanii. Na czele stoją reprezentanci Hide, Pollen St. Social, Coal Shed i The Curlew, a także inne najlepsze restauracje. Zostali oni wybrani po przesłaniu oryginalnego czterodaniowego menu w cenie 45 £ za sztukę. Kucharze zaprezentowali się szefowi kuchni grupy Michael Michael Reid i sędziom w dwóch rundach konkursowych, a następnie zostali zaproszeni na ulicę M Victoria Street, by gotować w seriach nocnych przejęć od 3 do 18 lipca. Towarzyszyli im goście i sędziowie, którzy oddawali głosy na ulubionego, młodego szefa kuchni.

Założyciel M Martin Williams ma nadzieję, że Młody Szef Kuchni będzie inspirował kolejne pokolenie młodych szefów kuchni. „Są dwa cele konkursu: pielęgnować najlepsze, młode talenty, pracujące już w naszych kuchniach, a po drugie: mam nadzieję, że widząc, co utalentowani, młodzi ludzie robią z jedzeniem, zainspiruje to innych do wejścia do profesjonalnej kuchni i wypróbowania swoich sił! Przez Brexit branża hotelarska cierpi z powodu niepokojących niedoborów kadrowych i chcemy sprawić, że staniemy się aspiracją do karierą dla studentów, wychodzących ze szkół i college’ów”. Wśród kategorii zwycięzców są takie tytuły, jak: Młody Szef Roku, Młody Szef Kuchni Roku Up, Best Dish. Zwycięzca i zdobywca drugiego miejsca otrzymają pięciodniowy pobyt „pop-up” w 50-osobowej restauracji RAW na M Victoria St. Zwycięzca otrzyma również wycieczkę do Szampanii i zestaw Blenheim Forge Knives.

Lista laureatów zostanie ogłoszona 31 lipca podczas ceremonii wręczenia nagród, a wyniki będzie można poznać tutaj: https://mrestaurants.co.uk/young-chef-awards/.