Gra o Tron

Opublikowano: 22-02-2019

limitowana kolekcja whisky single malt  – specjalnie dla fanów serialu

Gdy zbliża się wiosna, tak naprawdę „Nadchodzi zima”. Wraz z nią wyczekiwana premiera ósmego sezonu serii „Gra o Tron”. Na licencji HBO powstała limitowana kolekcja ośmiu szkockich whisky single malt, inspirowana tą kultową produkcją. Starkowie, Tully, Targaryenowie… – wybierz swój ród i wznieś toast za ostatnią odsłonę przygód z krainy Siedmiu Królestw.

Osiem butelek wyśmienitych whisky single malt – Lagavulin, Talisker, Cardhu, Royal Lochnagar, Dalwhinnie, Clynelish, Singleton (destylarnia Glendullan) i Oban – nawiązuje do wybranego z serialowych rodów, oddając fenomenalny klimat przygód spod znaku „Gry o Tron”. Polską premierę ósmego sezonu produkcji zaplanowano na 15 kwietnia br. Limitowana edycja szkockiej wydana na cześć serialu trafi do sklepów w Polsce pod koniec marca.

Ikoniczne szkockie destylarnie, z których każda wytwarza whisky single malt o unikalnej charakterystyce, tworzą autentyczne, fabularne więzi z dynastiami walczącymi o dominację na kontynencie Westeros. Na przykład Cardhu Gold Reserve Dom Targaryenów to hołd dla siły kobiet. Uosabia ją ognisty duch przywódczyni, Daenerys, a także prawdziwa historia, bo destylarnię stworzyła Helen Cumming i jej synowa Elizabeth w XIX wieku, gdy branża była zdominowana przez mężczyzn. 

Królewskie przywileje łączą z kolei serialowy ród Baratheonów, rządzących kontynentem Westeros i whisky Royal Lochnagar, która w 1848 roku uzyskała tytuł dostawcy brytyjskiej rodziny królewskiej. Ekstremalne warunki ukształtowały charakter maltu Dalwhinnie Winter’s Frost, jak rodu Starków z mroźnej Północy. Z kolei moc wody łączy Singleton of Glendullan Select z Tully, jedną z najbardziej wpływowych dynastii Dorzecza. Kolekcję zamyka whisky Oban stworzona w tajemniczej, czarnej estetyce zakonu Nocnej Straży.

– „Zawsze staramy się kreować ekscytujące historie wokół marek z naszego portfolio szkockich whisky. Skojarzenia między naszymi destylarniami a wątkami Gry o Tron są wręcz zdumiewające! Z naszą kolekcją chcemy towarzyszyć widzom w delektowaniu się ostatnią odsłoną serialu” – powiedział Łukasz Piwowarczyk, Head of Reserve Poland, DIAGEO.

Limitowaną edycję szkockich whisky single malt „Gra o Tron” tworzą:

  • Game of Thrones House Stark – Dalwhinnie Winter’s Frost
  • Game of Thrones House Tully – Singleton of Glendullan Select
  • Game of Thrones House Targaryen – Cardhu Gold Reserve
  • Game of Thrones House Lannister – Lagavulin 9 Year Old
  • Game of Thrones The Night’s Watch – Oban Bay Reserve
  • Game of Thrones House Greyjoy – Talisker Select Reserve
  • Game of Thrones House Baratheon – Royal Lochnagar 12 Year Old
  • Game of Thrones House Tyrell – Clynelish Reserve

Jest jeszcze jedna niespodzianka dla fanów „Gry o Tron”. Johnnie Walker wbrew przestrogom Nocnej Straży podążył na Północ, na spotkanie z Mroźnym Królem, by powróć jako White Walker by Johnnie Walker. To szczególny blend o delikatnym smaku, z dodatkiem karmelizowanego cukru, wanilii i czerwonych jagód – nietypowe połączenie dla rodziny Walkerów, która słynie z whisky o dymnym finiszu. Owijka butelki po schłodzeniu odsłania tajemniczą wiadomość.

Więcej informacji o Game of Thrones Single Malt Scotch Whisky Collection na www.malts.com

#GOTSingleMalts.

Osiem butelek na osiem sezonów „Gry o Tron”:

Serialowe wątki w limitowanej kolekcji szkockich whisky single malt 

Singleton of Glendullan Select

Srebrny pstrąg wyskakujący nad wodę to herb Tullych, jednego z wpływowych rodów Dorzecza. Moc wody przepływa przez jego siedzibę, jak rzeka Fiddich otacza destylarnię Singleton, leżącą na zalesionych wzgórzach Dufftown. Malt uwodzi aromatem pomarańczy i goździków, smakiem żurawiny, wanilii i wyraźnym zbożowym finiszem.

Dalwhinnie Winter’s Frost

Wytrwałość, siła i zdolność do przetrwania to cechy wspólne rodu Starków z mroźnej Północy i whisky Dalwhinnie, pochodzącej z jednej z najwyżej położonych destylarni w Szkocji. Ekstremalne warunki ukształtowały pikantny charakter, kontrastujący ze słodyczą miodu i świeżych fig. Najlepiej smakuje schłodzona lub z lodem.

Cardhu Gold Reserve 

Hołd dla siły kobiet, którą uosabia ognisty duch przywódczyni, Daenerys Targaryen. Whisky Cardhu stworzyła Helen Cumming i jej synowa Elizabeth w XIX wieku, gdy branża była zdominowana przez mężczyzn. Szkło z herbem trójgłowego smoka skrywa wielowymiarową kompozycję z nutami pieczonych jabłek, karmelu, goździków i orzechów.

Lagavulin 9 YO

Słynący z bogactwa i skrupulatności Lannisterowie niegdyś byli Królami Skały. Taki jest Lagavulin, jedna z najintensywniej dymnych i aromatycznych whisky w Szkocji. Słodko-słony malt tworzony z zegarmistrzowską precyzją w malowniczej, skalistej zatoce na wyspie Islay, najlepiej smakuje w czystej postaci lub z kroplą wody.

Talisker Select Reserve

Greyjoyowie z Pyk władają Żelaznymi Wyspami. To idealny duet z Taliskerem w którego smaku i zapachu czuć nadmorskie pochodzenie. Malt powstaje w jedynej destylarni na wybrzeżu Skye, jednym z najbardziej odległych i trudnych obszarów Szkocji. Jest intensywnie dymną whisky, o pikantnych i słodko-słonych nutach smakowych.

Royal Lochnagar 12 YO

Królewskie przywileje łączą ród Baratheonów rządzący kontynentem Westeros i whisky Royal Lochnagar. Ten malt w XIX wieku stał się preferowanym dostawcą brytyjskiej rodziny królewskiej. Kompozycja nuty dębu i słodkiej lukrecji, zbalansowana delikatnymi przyprawami i owocami, najlepiej smakuje w czystej postaci.

Clynelish Reserve

Destylarnia Clynelish leży wśród zielonych błoni i pagórków, z malowniczym widokiem na Morze Północne, jak zamek Tyrellów w zielonym regionie Reach. Ta złocista kompozycja świeżych, tropikalnych owoców i wanilii jest szczególnie ceniona za połączenie górskich i morskich walorów whisky.

Oban Bay Reserve

Najbardziej tajemnicza z kolekcji single malts, jak członkowie zakonu Nocnej Straży, chroniącego Siedem Królestw przed zagrożeniami z dalekiej Północy. Destylarnia Oban leży pod stromym klifem oddzielającym ląd od morza. Bogactwo nut owocowych równoważy wytrawny, drzewny smak, który rozgrzewa nawet w najzimniejsze wieczory.

DODATKOWE INFORMACJE:

Game of Thrones Single Malt Scotch Whisky Collection:

Grafiki HQ: Wetransfer https://we.tl/t-yFsVWYQrjW (aktywny do 27.04.2019), Dropbox 

Video: https://youtu.be/j7FMMzEC2B4 Wetransfer https://we.tl/t-Bg4c1OrnmJ, Dropbox

White Walker by Johnnie Walker:

Grafiki HQ: Wetransfer https://we.tl/t-LrCu2HHHYI, Dropbox

DIAGEO

Producent i dystrybutor najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, m.in.: whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan’s, Windsor, wódki Smirnoff, Cîroc i Ketel One, a także takie marki, jak: Bulleit Bourbon, Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray i Guinness. Firma prowadzi sprzedaż w ponad 180 krajach na całym świecie. Spółka jest notowana na giełdach w Nowym Jorku (DEO) i Londynie (DGE). Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com. Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com.

Motto firmy brzmi: Ciesz się życiem, każdego dnia, w każdym miejscu.