Jak błysnąć w towarzystwie? Zdradzamy sposób!

Opublikowano: 04-04-2019

Znamy Top 30 konkursu World Class 2019

Wieczorne wyjście ze znajomymi i sakramentalne pytanie: dokąd? Tam, gdzie zwykle? A może tam, gdzie znajdziesz najlepszych barmanów w kraju? Mamy podpowiedź: organizator konkursu barmańskiego World Class ujawnił listę 30 półfinalistów tegorocznej, ogólnopolskiej edycji.

Ruszyła piąta edycja World Class Poland. To rywalizacja mistrzów sceny koktajlowej o tytuł polskiego Barmana Roku, ale nie tylko. Najlepsi barmani w kraju ubiegają się o przepustkę na globalne zawody, które tym razem odbędą się w światowej stolicy whisky: Szkocji.

W tegorocznym rozdaniu Top 30 World Class Poland pojawiło się kilkanaście nazwisk znanych z poprzednich edycji, w tym „weterani” konkursu. Nie zabrakło też nowych twarzy. Mają od 22 do 37 lat, wśród nich 6 kobiet. W sumie pracują na co dzień w 25 koktajlbarach w dziewięciu miastach w Polsce: Gdańsk, Sopot, Szczecin, Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków, Katowice i Wrocław.

Każdy z nich marzy, by pójść w ślady zwycięzców poprzednich edycji. Marcin Kruk, Janusz Lemiesz, Paweł Rodaszyński i Mateusz Szuchnik – to dziś gorące nazwiska sceny barowej, trenerzy, eksperci i koktajlowi influencerzy, a do tego reprezentanci Polski w globalnym finale w Berlinie (2018), Meksyku (2017), Miami (2016) i Kapsztadzie (2015).

W tym roku World Class Competition zabierze 60 barmańskich talentów z całego świata do Glasgow. Zanim to jednak nastąpi, w etapie krajowym 30 polskich barmanów zmierzy się w krajowym półfinale w połowie kwietnia. Następnie w czerwcu spośród 12 finalistów wyłoniony zostanie polski Barman Roku 2019.

Kto w Top 30 World Class Poland?

Warto poznać 30 nazwisk najlepszych barmanów w Polsce, a jeszcze lepiej rozpoznać ich za barem! Szczególnie dlatego, że w czerwcu, w dacie zbliżonej do krajowych finałów konkursu odbędzie się druga edycja World Class Cocktail Festival. To kilkunastodniowe wydarzenie, w ramach którego w licznych barach w całej Polsce będzie można skosztować koktajli w festiwalowej cenie.

Więcej na: www.facebook.com/worldclasspoland/ 

Top 30 World Class Poland 2019

Trójmiasto

Łukasz Chodacki / Flisak ’76, Gdańsk

Krzysztof Szajner / F32 Fahrenheit Bar i High 5 Bar, Hotel Hilton Gdańsk 

Marek Pobłocki, Nowy Świat Restaurant&Cocktailbar, Sopot

Szczecin

Michał Ignasiak / The Ptak i Pies 

Warszawa

Sonia Garbowska / El Koktel

Dawid Pytkowski / El Koktel

Angelika Leśniewicz / Kita Koguta

Adam Grądziel / KiTi Bar i Kita Koguta

Piotr Mężeński / LAS Lokalna Atrakcja Stolicy

Marek Bilski / Long Bar, Raffles Europejski Warsaw

Aneta Wawrzyniak / Na Lato

Izabela Bartczak / Regina Bar

Arkadiusz Białkowski / Renaissance Warsaw Airport Hotel

Jakub Sienkiewicz / Zamieszanie cocktail bar

Łódź

Adrian Szpadzik / Affogato Restaurant

Kacper Kabulski / Art Aperitivo Bar

Hubert Workert / Brush Barber Shop

Bartłomiej Wójcik / Spirit Bar, PURO Hotel

Poznań

Arkadiusz Prunesti / DASH modern classic cocktails 

Kacper Palacz / Klub Próżność

Kraków

Piotr Szreniawski / Boccanera

Sara Kowalczyk / Z ust do ust

Maciej Mazur / Z ust do ust

Katowice

Krzysztof Ciemiera / Food&Ball

Jakub Śreniawski / Food&Ball

Marcin Szyma / Food&Ball

Wrocław

Izabela Olbracht / Nafta Neo Bistro

Daniel Kędzior / Papa Bar

Maciej Krzywoszyński / Papa Bar

Maciej Ostafijczuk / Vertigo Jazz Club & Restaurant

Dodatkowe informacje na temat World Class:

World Class Poland: www.facebook.com/worldclasspoland 

World Class Competition: www.definitivedrinkingguide.com oraz www.theworldclassclub.com

DIAGEO

Producent i dystrybutor najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, m.in.: whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan’s, Windsor, wódki Smirnoff, Cîroc i Ketel One, a także takie marki, jak: Bulleit Bourbon, Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray i Guinness. Firma prowadzi sprzedaż w ponad 180 krajach na całym świecie. Spółka jest notowana na giełdach w Nowym Jorku (DEO) i Londynie (DGE). Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com. Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com.

DIAGEO RESERVE WORLD CLASS

Program WORLD CLASS rozwija najlepsze doświadczenia i kulturę spożywania koktajli na całym świecie. To największa, luksusowa i najbardziej wiarygodna wizytówka w branży. Odkrywa kolejną generację barmańskich talentów, które ustanawiają najnowsze trendy miksologii i popularyzuje je w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny program szkoleniowy i ciesząca się międzynarodowym uznaniem platforma, która zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów konkursu o tytuł „Barmana Roku”. Od pierwszej edycji zawodów World Class w 2009 roku już ponad 300 000 barmanów na całym świecie mogło skorzystać z wiedzy i inspiracji w dziedzinie miksologii. Dzięki współpracy z największymi ekspertami, mediami oraz partnerami projektu, marka Diageo Reserve WORLD CLASS jest powszechnie uznawana wśród barmanów i klientów jako znak wyrafinowania i wyróżnienia międzynarodowej kultury spożywania najlepszych alkoholi.